KURUCUMUZ

basinda-biz       kurucumuz       nedene-biz
vedat-sahin

Kurucumuz Vedat Şahin, 1955 Çorum/Kargı doğumludur. Hacettepe Fizik Mühendisliği 1977 mezunudur. Mezuniyetinden itibaren Trabzon Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, TPAO Batman Bölge Müdürlüğü ve Telsiz Genel Müdürlüğü gibi devlet kurumlarında çalışmış, 1989 da istifa ile ayrılmış, Eğitim Sektöründe Girişimci olarak kendi işinin başına geçmiştir. 23 yıldır Sürücü Kursu ve Dershane Sektöründe hizmet vermektedir. Öz Kızılay Sürücü Kursu’nun Kurucusu olan Vedat Şahin, 2003-2006 arasında Vedat Şahin Dershanelerini çalıştırmış, 2006-2012 yılları arasında Eryaman ABC Dergisi Dershanesinde Kurucu Ortak olarak bulunmuş, Son olarak da Dünya Hafıza Şampiyonu ve Mega Hafıza‘nın Kurucusu Melik Duyar‘ın Keçiören-Etlik, Keçiören-Aydınlıkevler ve Cevizlidere Temsilciliklerini almıştır. Bu Temsilciliklerde ilkokul çocuklarına MEGA ARİTMETİK; Orta Okul ve Liseli gençlere de MEGA MATEMATİKHAFIZA TEKNİKLERİHIZLI OKUMADİKSİYON VE LİDERLİK konularında hizmet vermektedir.

Kurucumuz Vedat Şahin, Sürücü Kursları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Sürücü Kursları Birliği Derneği Genel Başkanlığı, Hacettepe Mezunları Derneği Başkanlığı görevlerinde bulunmuş olup halen ÇORSİAD ( Çorumlu Sanayici ve İş Adaları Derneği ) Yönetim Kurulu Üyeliği, Mental Aritmetik Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Türk Ocakları Genel Merkezi Danışma Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Evli ve 2 çocuk babası olan Vedat Şahin Eğitim Sektöründeki yatırım ve hizmetlerine sağlığı elverdiği ölçüde devam etmek niyetindedir. Ayrıca Huzur Evlerini, Huzur Köy şekline dönüştürme ve şehirlerin kalabalık ve güvensiz ortamında yalnızlaşan insanlara TOPRAKLA ve TABİATLA iç içe ve GÜVEN İÇİNDE yaşama imkanı sunma projesinin çalışmalarını sürdürmektedir.